ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1877570
*
nr 187 7570
Spegel
Hög, H.173
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/10 13:26:02
1
500 kr
27/10 19:38:14
2
Vinnande bud
28/10 11:20:54
3
600 kr
28/10 11:23:22
3
650 kr
28/10 15:41:10
1
700 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Robert Högfeldt (1894-1984)
Svensk konstnär, illustratör och karikatyrist.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hög spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 187 7570
Spegel
Hög, H.173
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/10 13:26:02 | 1 | 500 kr |
27/10 19:38:14 | 2 | Vinnande bud |
28/10 11:20:54 | 3 | 600 kr |
28/10 11:23:22 | 3 | 650 kr |
28/10 15:41:10 | 1 | 700 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Robert Högfeldt (1894-1984)
Svensk konstnär, illustratör och karikatyrist.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Robert Högfeldt (1894-1984)
Svensk konstnär, illustratör och karikatyrist.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hög spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23